F.A.Q.

23 Дек    Абонентам

Часті питання
«Як робилися нарахування в опалювальному сезоні 2019-2020 роках за послуги центрального опалення в будинках, де не встановлені прилади обліку теплової енергії?»
Нарахування за послуги центрального опалення для населення, у разі відсутності у квартирі або на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії, здійснюється з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, відповідно до п. п. 40-48 «Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2005 року № 630 (із змінами №156 від 16.03.2017 р.).
Коригуючі коефіцієнти

«Які дії необхідно зробити абоненту, якщо температура в квартирі не відповідає нормативній?»
Абоненту необхідно звернутися у відділ реалізації послуг в письмовому або усному вигляді (подзвонивши по телефону 4-40-51 або 095-879-62-09) для підтвердження факту невідповідності температурного режиму в квартирі санітарним нормам, зі складанням відповідного акта представником тепломережі.

«Якщо квартиронаймач не бажає користуватися послугами тепломережі, чи можливо відключити прилади центрального опалення?»
Питання відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання житлових квартир регулюється Правилами надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2005 року № 630, та  «Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води»  № 169, який набув чинності з 27.08.2019 року).

Порядком передбачається відключення від мереж централізованого опалення не лише власників квартир, а й власників нежитлових приміщень у випадках, передбачених Законом України «Про житлово – комунальні послуги».

Власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку мають право  відокремити свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та встановити систему індивідуального теплопостачання, якщо на день набрання чинності ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» не менше як  50% квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена від ЦО.
Самовільне відключення радіаторів в квартирі не є підставою для зменшення оплати за тепло. Нарахування абонентам за послуги теплопостачання, у разі самовільного переобладнання системи опалення будинку,  не припиняються.

«Чи можливо одночасно користуватися пільгою та житловою субсидією?»
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» на період отримання субсидій громадяни не отримують пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

«На яку площу призначається житлова субсидія?»
Субсидія призначається на площу:
13, 65м2 на 1 особу та додатково 35, 22м2 на сім’ю (Постанова КМУ № 409 від 06.08.2014 р., зміни до Постанови № 848)
Якщо сім’я складається з одного або двох пенсіонерів субсидія надається на площу не більше 75м2.

«Як оплачувати за послуги центрального опалення, якщо призначена субсидія?»
При призначенні субсидії, абонент оплачує обов’язковий платіж. Якщо субсидія призначена не на всю площу, то зайва площа оплачується повністю.
У жовтні та квітні місяцях, якщо нарахування менше ніж обов’язковий платіж, то оплата проводиться за квитанцією (Постанова КМУ № 848 п. 15)

«Як проводяться нарахування за пільгою понад норму?»
Пільга надається на норму: 21,0м2 на одного пільговика та додатково 10,5м2 на сім’ю (Постанова КМУ № 879 від 01.08.1996)
У будинках, де встановлені теплові лічильники:
Коефіцієнт — 0,0431 Гкал на 1м2
Коефіцієнт поверховості — 0,442 в будинках 5 і більше поверхів
0,656 в будинках 1-4 поверхи
0,0431 * 0,442=0,0190502 Гкал на 1м2 в будинках 5 і більше поверхів
0,0431*0,656=0,0282736 Гкал на 1м2 у будинках 1-4 поверхи (Постанова КМУ від 06.08.2014 р. № 409 до Постанови КМУ № 848)
Площа понад норму оплачується 100%.

«Можна переплату за послуги центрального опалення, яка утворилася за рахунок суми невикористаної субсидії, повернути споживачеві?»
Субсидія на відшкодування витрат з оплати централізованого опалення є щомісячною адресною безготівковою допомогою громадянам.
Порядком розрахунку і повернення до бюджету невикористаних сум субсидій на відшкодування витрат на оплату послуг централізованого опалення (теплопостачання), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534, передбачено що комунальні підприємства проводять розрахунок невикористаних сум наданих субсидій за особовими рахунками споживачів, за минулий опалювальний сезон, для подальшого повернення надлишків бюджету.

«Якими способами можна оплатити послуги центрального опалення?»

Оплату за послуги центрального опалення можна проводити у відділеннях банків міста, безпосередньо у відділі реалізації послуг готівкою або безготівковим розрахунком з допомогою пластикової карти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *